Projekt - Pomocný vychovávateľ MŠ

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo v rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky výzvu na predkladanie žiadostí na program „Pomocný vychovávateľ v materskej škole“.

Cieľom výzvy je podpora materských a špeciálnych materských škôl prostredníctvom zamestnania pomocného vychovávateľa ako nepedagogického zamestnanca na pomoc pri poskytovaní povinného predprimárneho vzdelávania deťom so zdravotným znevýhodnením a/alebo deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Trvanie projektu: 01.02.2022 - 31.08.2023

Pomocný vychovávateľ bude podľa pokynov učiteľov materskej školy pomáhať pri:   - adaptácii detí na prostredie materskej školy, - komunikácii s deťmi a ich zákonnými zástupcami,  - prekonávaní jazykových bariér, - prekonávaní architektonických bariér,  - činnostiach zabezpečujúcich životosprávu (osobná hygiena, stravovanie, odpočinok),  - obliekaní a vyzliekaní detí v rámci prípravy na pobyt vonku alebo odpočinok, - zabezpečovaní bezpečnosti a ochrany zdravia detí počas pobytu vonku a pri napr. sezónnych činnostiach, pri preprave hromadnými dopravnými prostriedkami, - udržiavaní pozornosti detí počas predprimárneho vzdelávania, - iných činnostiach súvisiacich s plnením školského vzdelávacieho programu.